• MASAJLARIMIZ
  • KLASİK MASAJ // KESE - KÖPÜK MASAJI // SAUNA

KLASİK MASAJ

Klasik Masaj üç temel hareketi birleştirerek;(uzun,sert vuruşlar,ovma ve küçük dairesel hareketler) uygulanır.Tansiyonu düzenler,ağrıyan kasları yumuşatır, kan dolaşımını artırır ve rahatlama sağlar.

Spor Masajı olarakta bilinen Klasik Masaj sporcuların fizyolojik ve fizik gelişmelerinde etken olan bir masaj şeklidir. Spor masajı, klasik masajın bilinen beş hareketinden farklı amaçlara dönük planlamasıyla oluşmuş bir kavramdır. Bu yönüyle spor masajını, hazırlık masajı, sportif aktivite arası ve sonrası masajı olmak üzere üç grupta tanımlayabiliriz.

Vücuda kısmen(lokal)veya tamamen uygulanan klasik masaj ile dolaşım hızını arttırarak dokuları hücreleri canlandırır, dolaşımı düzenler, kas gerilimini azaltarak konsantrasyonu güçlendirir. Önemli olan masaj yaptıran kişinin günün yorgunluklarından ve stresinden kurtulmasına yardımcı olmak, rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesini sağlayabilmektir.

Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür. Önemli olan masaj yaptıran kişinin rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesinin sağlanabilmesidir. Genellikle masaj yağı ile yapılır ancak isteğe bağlı olarak bazı durumlarda kayganlaştırıcı malzeme kullanmadan da klasik masaj uygulamak mümkündür. Öfleraj, petrisaj, friksiyon, tapotman ve vibrasyon manüplasyonlarını içeren batı tekniği ile yapılan bir masajdır.

Klasik masaj beden,zihin ve ruh bütünlüğünü dengeleyici, uygulanacak manüplasyonların sertliğinin masaj yaptıran kişi tarafından yönlendirilebileceği uzakdoğu kökenli bir uygulamadır. Törensel içeriği ve farklı teknikleri ile vücudun ihtiyacı olan dengeyi sağlamada çok etkin bir yöntemdir.

Aynı zamanda İsveç masajı yöntemiyle uygulanan spor masajı olarak da adlandırılan(klasik masaj) bu yöntem, tüm masaj çeşitleri arasında belki de en çok kullanılan tekniktir. 1813 yılında İsveç’li eskrim şampiyonu ve lise öğretmeni Per Henrik Ling tarafından geliştirilmiştir.

KESE & KÖPÜK MASAJI

Türk hamamında bütün vücut keselenerek ölü deri hücreleri temizlenir ve gözeneklerin açılması sağlanır. Devamında doğal sabun köpüğü ile göbektaşı üzerinde klasik İsveç masajı uygulanır.

Vücudumuzun salgılamış olduğu ter yüksek miktarda toksik atık içerir. Kötü vücut kokusu ve yapışkan ter, bedendeki yoğun toksinlerin işaretidir. Kese &köpük masajı ile zararlı toksinlerin vücuttan atımı sağlanır. Cilt üzerindeki ölü derinin alınması sonucu gözenekler açılır, cilt canlılık ve parlaklık kazanır.

Seval Masaj Salonu müşterilerine yönelik uygulanan Kese Köpük Masajı ve Yüz Maskesi Türk Hamamı göbek taşı üzerinde uzman bir masör veya masöz tarafından gerçekleştiriliyor. Kese Köpük Masajımız, Türk Hamamının sıcak ortamında, tütsü ve aroma kokuları eşliğinde egzotik bir atmosferde bir uzman tarafından yaklaşık 1 saat uygulanıyor. Kese işleminde kişinin bedeni üzerindeki ölü deri hücreler atılırken,hamamın sıcaklığı vücuttaki gözenekleri açıyor. Vitamin ve mineraller gözeneklerden içeri nüfus ederek, bedenin yenilenmesini ve rahatlamasını sağlıyor. Masaj sırasında,çiçek ve farklı aksesuarlarla süslenmiş hamamın 50 dakika veya yaklaşık 1 saat süreyle müşteriye özel olması da sizler için bir ayrıcalık oluşturuyor.

Tarihin günümüzde bıraktığı en önemli detaylardan biri olan Hamam Seval Masaj Salonu’nda ayrı bir keyifle yaşanıyor. Hamamda uygulanan kese köpük masajı ile yüz maskesi tüm vücudunuzu rahatlatarak yenilenmenize ve arınmanıza yardımcı oluyor.

Kese Köpük masajı vücudu sabun köpükleriyle kaplayarak yapılan geleneksel bir masajdır. Masaj Türk Hamamında yapılır ve doğal zeytinyağlı sabun köpükleri kullanılır. Bu uygulamanın sonucunda vücut bebek cildi gibi yumuşak, yenilenmiş bir görünüme kavuşur.

SAUNA

Sauna bütün organizmayı terleten,zindelik veren yeniden canlandıran bir banyodur.Sauna basit bir banyo alışkanlığından çok temizlenme ve rahatlama tekniğidir.Sauna manevi ve fiziki yönden elde etmek istediğimiz sağlıklı yaşam kalitenizi artırır.
*Kalori yakar
*Kan dolaşımını hızlandırır
*Derin ve rahat bir uyku sağlar
*Kasları gevşetir
*Zararlı toksinlerin dışarı atılmasını sağlar
*Deri gözeneklerini temizler
*Stresi alır
Sauna 80C de yaklaşık 30 dakika sonunda size başka bir mucize daha sunar;pürüzsüz bir cilt.Hem de bunu değişik ürünlerde olduğu gibi kapatarak değil,tamamen doğal yollardan yapar.Ölü hücrelerden oluşan üst derinizi(epidermis)canlı hücrelerden oluşan (dermis)alt derinizden ayırarak canlı ve gergin olan bir cilde kavuşmanızı sağlar.